Farmářský den u nás ve škole

Další zajímavou akcí pro děti i rodiče, kterou naše škola připravila ve spolupráci s Agrární komorou a občanským sdružením Líska, byl školní Farmářský den. Šlo o projektový den zaměřený na valašský region, naše tradiční produkty, dobré a zdravé jídlo a podporu regionálních výrobců. A nešlo jen o jeden konkrétní den - během května a začátkem června si přímo ve třídách učitelé pro děti připravili zajímavé hodiny a aktivity vztahující se k daným tématům. Zajímaly nás například farmářské produkty, zelenina a ovoce (1. třída), život na Valašsku, kroje a tradice (2. a 3. třída), bylinky a zdravé pomazánky (4. a 9. třída), domácí zvířata (7. třída), tvoření z keramiky a recyklovaných materiálů (keramika a školní klub)….Z některých aktivit vznikly také stánky, kde děti své výrobky předvedly nejen svým spolužákům, ale také rodičům a ostatním návštěvníkům. Přestože nám ranní počasí příliš nepřálo, rozhodli jsme se to risknout a uspořádat farmářský den v areálu naší krásné školní zahrady. Dopolední program byl určen dětem - všechna stanoviště shlédli nejen naši žáci, ale také děti ze ZŠ Leskovec a Pozděchov. Odpoledne byla zahrada otevřená také ostatním návštěvníkům, kteří kromě stánků s tradičními brambůrky, zdobením perníčků, šitými valašskými panenkami nebo vyřezávanými hračkami mohli vidět také milé vystoupení dětí z Polančánku nebo si zakousnout špekáček. Děkujeme všem, kteří přišli, a doufáme, že jste si náš první školní Farmářský den užili.