Memoriál Janka Ušiaka

V posledním týdnu školního roku, v úterý 26.června 2018, se zúčastnili naši žáci branného závodu pod názvem "Memoriál Janka Ušiaka a WOLFRAM", který se uskutečnil v okolí ZŠ v Čeladné v podhůří Beskyd. Žáci v průběhu celého závodu plnili praktické i teoretické úkoly na jednotlivých stanovištích, na které navázali závěrečným vytrvalostním během. Museli např. zvládnout praktické úkoly ze zdravovědy, ukázat přesné oko i pevnou ruku ve střelbě ze vzduchovky či hodu granátem na cíl, určitou fyzickou průpravu při překonávání překážkové dráhy či určitou rozhodnost i rychlost při překonávání zaminovaného pole.

Fotogalerie

K těmto praktickým úkolům se museli prezentovat i teoretickými znalostmi z činnosti partyzánské skupiny Janka Ušiaka. Naši žáci si vedli opravdu skvěle a posbírali medaile ve všech kategoriích. V postupové kategorii WOLFRAM obsadili žáci 8.ročníku celkové 3.místo a postoupili do krajského finále, které se uskuteční v září příštího školního roku. O úspěch se zasloužili Eliška Nováková a Matěj Kovář ze třídy 8.A a Petra Kubenková s Vojtěchem Zemánkem ze třídy 8.B. V kategorii 6.-7.tříd obsadili naši žáci celkové 2.místo. Reprezentovali Gábina Kozubíková, Daniel Mikuš a René Jeřábek ze 7.třídy a René Hrabica ze 6.třídy. Největšího úspěchu dosáhli žáci 9.ročníku, když v memoriálu Janka Ušiaka celkově zvítězili a odvezli si medaile i ceny za 1.místo! O úspěch se zasloužili Lucka Brhlová ze třídy 9.B, Václav Kozubík, Tomáš Chrudina a Jiří Šafařík ze třídy 9.A. Všem zúčastněným žákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy, příkladné chování po dobu celého závodu a postupujícím žákům přejeme hodně úspěchů v krajském kole. Děkujeme i pánům Ladislavu Gargulákovi a Jakubu Koníčkovi, kteří pomohli s organizací, a také zajistili dopravu do Čeladné.

Mgr.Naděžda Hajdová, ředitelka školy

Mgr.Jan Nahodil, vedoucí akce