Opět jsme zvítězili v Poznej a chraň

Na tuto již tradiční přírodovědnou soutěž tentokrát vyrazilo hned pět týmů z naší školy - v pondělí 27. března se ve vsetínském Alcedu utkala v oblastním kole Poznej a chraň dvě družstva z prvního stupně v doprovodu pana učitele Černotíka. Naši mladí přírodovědci nenechali nikoho na pochybách, že patří v oblasti Vsetína, Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm k těm nejlepším. Tříčlenné družstvo ve složení Zuzana Malíková, Veronika Marečková a Jana Poláchová obsadilo první místo. V úterý 28. března v téže soutěži porovnávaly své znalosti týmy z druhého stupně. Obhajoba vynikajících výsledků z minulých ročníků je pro žáky vždy těžká a závazná, ale také letos jsme ukázali, že i malá vesnická škola může porazit velké městské školy i gymnázia. V konkurenci 22 týmů z okolních měst i vesnic jsme obsadili první (Nela Cedidlová, Tereza Kropidlowská a Denisa Kovářová), druhé (Eva Filgasová, Tereza Koňaříková a Petra Kubenková) a osmé místo (Daniel Mikuš, Gabriela Kozubíková a Vendula Šafaříková).

 

Děkuji všem nadšeným mladým přírodovědcům za velký kus odvedené práce a vynikající reprezentaci naší školy a samozřejmě jedeme do krajských kol, takže přírodovědné zápolení není zdaleka u konce.