Domácí úkoly úkoly pro žáky 22.–26. 6.

Jídelníček od 21. 9. do 25. 9. 2020

                                                    POKRM OBSAHUJE TYTO ALERGENY:

Pondělí:
Polévka   Dýňová se slunečnicovými semínky (1.1, 7)
Oběd      Kuřecí nudličky s ajvarem a čtyřdruhovými těstovinami, sirup (1.1, 3)

Úterý:       BEZMASÝ OBĚD
Polévka   Italská rajčatová (1.1, 7, 9)
Oběd      Čočka na kyselo, Vařené vejce, Chléb, Kyselý okurek, Čaj s citr. (1.1, 1.2, 3, 10)

Středa:
Polévka   Kmínová s kapáním (1.1, 3, 7, 9)
Oběd       Kuřecí maso ve smetanové kari omáčce z peč. jablek, bulgur, sirup (1.1,  7, 9)

Čtvrtek:
Polévka   Krkonošská cibulačka (9)
Oběd      Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem, Jablko, Čaj s citronem (1.1, 3, 7)

Pátek:
Polévka   Špenátová s opečenou houskou (1.1, 3, 7)
Oběd      Masový nákyp, Brambory s máslem a pórkem (1.1, 3, 7)
              Mrkvový salát  s ananasem, džus

V současné době zpřísněných hygienických podmínek podáváme pouze jeden druh nápoje.
Výjimku mají pouze lidé s dietou. Na vyžádání místo mléka dostanou sirup nebo vodu.
Seznam alergenů dle čísel najdete v sekci jídelna 

Od čtvrtka 10.9. 2020 budou muset nosit žáci opět ve škole roušky

Od čtvrtka 10. 9. 2020 budou dle aktuálního vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha povinné roušky ve všech vnitřních prostorech v celé České republice. Vše se sice bude upřesňovat až během dne, ale my předpokládáme, že tato povinnost bude vztažena i na naši základní školu. Prosím přibalte zítra ráno Vašim dětem dvě roušky. Nezbývá, než toto nařízení respektovat a snažit se vše společně zvládnout. Děkujeme za ochotu i pochopení. Mějte pokud možno klidný den.

Podrobné informace pro rodiče k prázdninovému pobytu ve škole 2020

Přinášíme podrobné informace k avizovanému prázdninovému pobytu žáků ve škole, který se hned z kraje prázdnin uskuteční.

Termín: 1. – 10. července 2020 (bez víkendů a státního svátku)

Čas: Rodiče mohou děti přivést do školy v čase od 7:15 do 8:30, konec pobytu je stanoven na 15:30. V případě dřívějšího odchodu dítěte kontaktujte pana vychovatele Hajdu na telefonním čísle: +420 775 911 731. V případě nepřítomnosti omlouvejte děti v kanceláři školy na telefonu: +420 571 446 383.

Cena: Díky většímu zájmu dětí se nám nakonec podařilo ještě snížit cenu na 1200,- Kč/dítě. V této částce je zahrnuta odměna vychovatele, stravné, pitný režim a veškeré další výlohy (špekáčky, zmrzlina, atd.).

Program: Program bude pro děti vyloženě prázdninový, to znamená hry na sportovišti, vycházky do přírody, stolní a deskové hry a spoustu dalšího.

Co mají mít děti s sebou: Sportovní oblečení, pohodlnou obuv, přezůvky + pláštěnka a náhradní oblečení, které si děti nechají po dobu pobytu ve škole a v případě nutnosti mohou využít.

ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ – při prvním vstupu na prázdninový pobyt odevzdají děti, které zůstaly až do konce školního roku doma na distančním vzdělávání a do školy jdou tedy poprvé, čestné prohlášení o neexistenci příznaků infekčního virového onemocnění (najdete ke stažení zde, popř. si jej můžete vyzvednout v kanceláři školy). Děti, které již čestné prohlášení odevzdaly ve škole, jej znovu přinést nemusí.

Pokud byste měli další dotazy k celé organizaci a průběhu, volejte na telefonní číslo 732 723 756. nebo pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Těšíme se....

 

Provoz škol a ochrana zdraví ve školním roce 2020/2021

Dle manuálu MŠMT ze 17. 8. 2020

Škola zahájí ve školním roce 2020-2021 činnost v úterý 1. září v plném rozsahu, od žáků se nevyžaduje prohlášení o bezinfekčnosti. Další pravidla v této oblasti budou koordinována příslušnou Krajskou hygienickou stanicí podle stupně ochrany veřejného zdraví (tzv. semafor).

1. Protiepidemická opatření ve škole, hygiena, desinfekce rukou

U vstupu do budovy školy, v každé třídě, odborné učebně, u tělocvičny, u jídelny, ve školní družině i klubu a na toaletách budou rozmístěny dávkovače s desinfekcí. Každý žák (i jiná osoba vstupující do budovy) provede desinfekci rukou ihned po příchodu do školy a následně dodržuje hygienu rukou po celou dobu svého pobytu ve škole (při vstup do odborných učeben, do tělocvičny, do jídelny, po použití toalet). Důležitým preventivním faktorem je časté a intenzivní větrání učeben a ostatních využívaných prostor školy (šatny, chodby, tělocvična). Během přestávek budou žáci ve svých třídách (kromě odchodu na toaletu), do odborných učeben se budou přesouvat na začátku hodiny spolu s příslušným vyučujícím.

Žáci budou o protiepidemických pravidlech a pravidlech osobní a respirační hygieny ve škole poučeni první školní den svým třídním učitelem a následně o nich opakovaně informováni na třídnických hodinách. 

Denně bude prováděn úklid všech místností, také bude kladen důraz na dezinfekci povrchů a předmětů, které používá více lidí (kliky dveří, spínače světel, klávesnice a počítačové myši, baterie umyvadel, splachovadla apod.).

2. Stravování ve školní jídelně

Před vstupem do školní jídelny si žáci vydesinfikují ruce. Příbory, saláty, nápoje budou pro žáky předem připraveny. Stoly a židle ve školní jídelně budou opakovaně v průběhu vydávání obědů mezi jednotlivými třídami dezinfikovány.

3. Pitný režim ve školní družině a školním klubu

Vzhledem k hygienickým opatřením budou děti ve školní družině a školním klubu používat k pitnému režimu pouze své vlastní nádoby na pití, které nosí s sebou do školy – nalévání nápojů do hrnečků nebude povoleno. 

4. Příznaky infekčního onemocnění u dítěte

Žákům a osobám s projevy akutního respiračního onemocnění nebude umožněn přístup do budovy školy. Žákovi, který vykazuje příznaky chronického onemocnění (např. alergie), je umožněn vstup do školy pouze tehdy, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí (potvrzení od lékaře). V případě zjištění příznaků infekčního onemocnění u žáka (například zvýšená teplota, kašel, rýma, nevolnost, ztráta čichu…) bude žák umístěn do předem připravené samostatné místnosti a ihned informován zákonný zástupce žáka s ohledem na bezodkladné vyzvednutí žáka ze školy. Zákonný zástupce je povinen si nejen dítě urychleně vyzvednout, ale také při podezření na výskyt onemocnění Covid-19 telefonicky kontaktovat praktického lékaře, který rozhodne o dalším postupu. Žádáme také zákonné zástupce, aby své děti v případě respiračních infekcí do školy neposílali.

5. Vstup cizích osob do budovy školy 

Vzhledem k protiepidemickým opatřením je doporučeno minimalizovat pohyb cizích osob ve škole. Proto prosíme zákonné zástupce, aby do školy vstupovali pouze v nutných případech. Při vyzvedávání dětí ze školní družiny vstupujte pouze hlavním vchodem a použijte desinfekci na ruce. Na své dítě počkejte přede dveřmi příslušného oddělení, nevstupujte přímo do učebny školní družiny. 

6. Roušky

Nošení roušek je od 1. září 2020 zavedeno v prostředcích hromadné dopravy. V prostorách školy se roušky nosit nemusí, není ale samozřejmě zakázáno, pokud by někdo chtěl toto opatření využívat. Další pravidla v jejich nošení závisí na aktuální epidemiologické situaci a opatření Krajské hygienické stanice Zlín.

7. Organizace prvního dne školy

První den školy bude tradiční shromáždění ve školním respíriu nahrazeno hlášením školního rozhlasu – přivítáme všechny děti ve škole, představíme nové spolužáky z Pozděchova a Leskovce, samozřejmě také prvňáčky. Poté budou žáci ve třídách společně se svými třídními učiteli, dozví se všechny důležité informace, a také program prvních školních dnů. Oběd se bude první den vydávat podle předem daného harmonogramu od 9:15 (první třída) do cca 10:45 (deváťáci).

Rodiče prvňáčků mohou své děti první den doprovodit do třídy – dále viz předchozí informace na školním webu.

Rodiče nových žáků ze starších ročníků z důvodu protiepidemických opatření žádáme, aby své děti do budovy školy nedoprovázeli (mohou je samozřejmě přivézt a zase vyzvednout na parkovišti před školou).  

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás.

Podkategorie